Troje przedstawicieli UMK zostało wybranych do pełnienia ważnych funkcji w krajowych organizacjach doktoranckich

obrazek:

Podczas grudniowego zjazdu wyborczego Krajowej Reprezentacji Doktorantów mgr inż. Jakub Szczepkowski, doktorant UMK w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości, został wybrany do zarządu KRD w kadencji 2023. Będzie to już druga kadencja przedstawiciela UMK w zarządzie organizacji, a trzecia w tzw. szerokim zarządzie.

To kolejny w tym roku doktorancki sukces reprezentantów naszego Uniwersytetu. Przypomnijmy, że mgr Małgorzata Grochocka, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, została przewodniczącą zarządu Doktoranckiego Forum Uczelni Medycznych w kadencji 2022/2023.

Mgr Bartosz Szymczak, doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, został natomiast mianowany sekretarzem zarządu Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskim na kadencję 2023.

Krajowa Reprezentacja Doktorantów (KRD) jest ogólnopolskim przedstawicielem i wyrazicielem woli środowiska doktorantów. Organizacja ma prawo do wyrażania opinii i przedstawiania wniosków w sprawach dotyczących ogółu osób realizujących doktoraty, w tym do opiniowania aktów normatywnych dotyczących doktorantów.

Jakub Szczepkowski - absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej oraz ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także podyplomowych studiów z zarządzania projektami w SGH w Warszawie. Obecnie doktorant IV roku studiów doktoranckich w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu oraz uczestnik programu Diploma in Professional Marketing Charted Institute of Marketing. Wieloletni i doświadczony działacz samorządowy (m. in. przewodniczący Wydziałowej Rady Studentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG, senator PG, członek Parlamentu Studentów Politechniki Gdańskiej). Przewodniczący Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wiceprzewodniczący zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów w kadencji 2021, pełnomocnik ds. zarządzania projektami KRD w kadencji 2022. Ekspert z grona pracodawców Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Współpracuje z Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK w Toruniu. Współzałożyciel portalu edoktorant.pl. Doradca biznesowy w OWES TŁOK. Przewodniczący Rady Fundacji Prawo-Innowacje-Nauka. I tenor w Chórze Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Instruktor żeglarstwa, jachtowy sternik morski.

Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych (DFUM) to organizacja doktorancka zrzeszająca reprezentantów samorządów dwunastu krajowych Uczelni wchodzących w skład Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Głównymi zadaniami organizacji jest reprezentowanie środowiska doktorantów uczelni medycznych poprzez wymianę informacji dotyczącą samorządności, funkcjonowania samorządów uczelni, organizację przedsięwzięć naukowych, opiniowanie i występowanie z propozycjami aktów prawnych oraz ochrony praw doktorantów.

Małgorzata Grochocka jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest również członkinią Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz laureatką Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Małgorzata Grochocka należała do członków zespołu i współorganizowała II edycję Targów Work&Science Forum (21.10.2022-17.11.2022), których organizatorem była Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich (DFUP) jest organizacją zrzeszającą reprezentantów samorządów doktoranckich z dwudziestu ośrodków naukowych w kraju zrzeszonych w ramach Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Do głównych zadań porozumienia należy: reprezentacja doktorantów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a także współpraca z organizacjami doktoranckimi, organizacja i wsparcie inicjatyw naukowych, kulturalnych i integracyjnych skierowanych do środowiska doktoranckiego oraz wymiana informacji i doświadczeń.

Bartosz Szymczak jest doktorantem trzeciego roku w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych w dziedzinie nauk biologicznych. Absolwent kierunków biotechnologia i diagnostyka molekularna, laureat stypendium rektora dla najlepszych studentów, nagrodzony nagrodą Najlepszego Absolwenta Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, a także nagrodą rektora za osiągnięcia organizacyjne. Swoją pracę doktorską realizuje w Katedrze Biochemii na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół sygnalizacji purynergicznej w komórkach prawidłowych oraz nowotworowych.

pozostałe wiadomości