Samorząd Doktorantów zaprasza do podjęcia współpracy !

Samorząd Doktorantów szuka kandydatów na następujące stanowiska:

1. Wiceprzewodniczących Samorządu Doktorantów (2 mandaty)

Wymagania: nieskazitelność charakteru, doświadczenie samorządowe, biegła znajomość języka polskiego.

Zadania: wykonywanie niektórych zadań przewodniczącego oraz pełnienie jego obowiązków w razie wygaśnięcia jego mandatu do momentu powołania nowego przewodniczącego, nieskazitelność charakteru.

Powołana nie może zostać osoba pozbawiona praw publicznych, a jeśli ograniczenie takie wynika z orzeczenia komisji dyscyplinarnej ? także zawieszona w prawach doktoranta.

Termin zgłoszeń: 10 października.

2. Przewodniczącego Zespołu ds. Socjalno-Bytowych Samorządu Doktorantów

Wymagania: znajomość przepisów prawnych regulujących sprawy socjalno-bytowe doktorantów, doświadczenie samorządowe, biegła znajomość języka polskiego.

Zadania: koordynowanie pracy Zespołu.

Termin zgłoszeń: 10 października.

3. Członków Zespołu ds. Socjalno-Bytowych Samorządu Doktorantów

Wymagania: znajomość przepisów prawnych regulujących sprawy socjalno-bytowe doktorantów, biegła znajomość języka polskiego.

Zadania Zespołu: sporządzanie opinii o projektach aktów prawnych regulujących sprawy socjalno-bytowe doktorantów, sporządzanie projektów wystąpień w generalnych sprawach socjalno-bytowych.

Termin zgłoszeń: 17 października.

4. Przewodniczącego Zespołu ds. Socjalno-Bytowych Samorządu Doktorantów

Wymagania: doświadczenie organizacyjne i samorządowe, biegła znajomość języka polskiego, mile widziana biegła znajomość języka obcego.

Zadania: koordynowanie pracy Zespołu.

Termin zgłoszeń: 10 października.

5. Członków Zespołu ds. Kulturalnych Samorządu Doktorantów

Wymagania: doświadczenie organizacyjne, biegła znajomość języka polskiego, mile widziana biegła znajomość języka obcego.

Zadania Zespołu: organizowanie wydarzeń kulturalnych dla doktorantów, prowadzenie strony internetowej i massmediów.

Termin zgłoszeń: 17 października.

6. Członków Kolegium Elektorów (2 wolne mandaty)

Wymagania: pełna zdolność do czynności prawnych, pełnia praw publicznych, niekaralność za umyślne przestępstwo ani umyślne przestępstwo skarbowe, niekaralność karą dyscyplinarną, niepracowanie w okresie od dnia 22 lipca 1994 r. do 31 lipca 1990 r. w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach z bezpieczeństwa państwa z lat 1977-1990 oraz treści tych dokumentów, niepełnienie w nich służby ani nie współpracowanie z tymi organami, nieosiągnięcie do dnia wyboru wieku 70 lat, nieskazitelność charakteru, biegła znajomość języka polskiego, znajomość strategii działania Samorządu Doktorantów.

Termin zgłoszeń: 10 października.

7. Przedstawicieli doktorantów w radach dyscyplin naukowych, dotyczy następujących rad dyscyplin naukowych: Ekonomia i Finanse, Literaturoznawstwo, Matematyka, Nauki Biologiczne, Nauki Chemiczne, Nauki Farmaceutyczne, Nauki Fizyczne, Nauki Medyczne, Nauki o Kulturze i Religii, Nauki o Zarządzaniu i Jakości, Nauki o Zdrowiu, Nauki o Ziemi i Środowisku, Nauki Prawne, Nauki Socjologiczne, Nauki Teologiczne, Pedagogika, Psychologia, Weterynaria.

Wymagania: pełna zdolność do czynności prawnych, pełnia praw publicznych, niekaralność za umyślne przestępstwo ani umyślne przestępstwo skarbowe, niekaralność karą dyscyplinarną, niepracowanie w okresie od dnia 22 lipca 1994 r. do 31 lipca 1990 r. w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach z bezpieczeństwa państwa z lat 1977-1990 oraz treści tych dokumentów, niepełnienie w nich służby ani nie współpracowanie z tymi organami, wykształcenie wyższe, nieosiągnięcie do dnia wyboru wieku 70 lat, biegła znajomość języka polskiego.

Zadania RDN, w których doktoranci mają prawo głosu: opiniowanie programów studiów na kierunkach przyporządkowanych do dyscyplin naukowych oraz kierunkach międzywydziałowych, na których dana dyscyplina jest dyscypliną wiodącą, wskazywanie kierunków polityki kadrowej w ramach dyscypliny naukowej, opiniowanie kryteriów oceny i awansu, opiniowanie wniosków o awanse i zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego, zajmowanie stanowiska w sprawach dotyczących badań naukowych, rozwoju i kształcenia w dyscyplinie naukowej objętej zakresem jej działania, nostryfikowanie dyplomów ukończenia studiów za granicą oraz potwierdzanie ukończenia studiów na określonym poziomie, nostryfikowanie stopni naukowych i stopni naukowych w zakresie sztuki nadanych za granicą.

Posiedzenia RDN odbywają się na ogół raz w miesiącu we wcześniej ustalonych dniach i godzinach (szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych RDN do uzyskania w dziekanatach).

Termin zgłoszeń: 10 października.

8. Członków Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich (2 wolne miejsca)

Wymagania: nieskazitelność charakteru, znajomość systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli akademickich, w tym Kodeksu postępowania karnego (dla kandydatów niebędących absolwentami wyższych studiów prawniczych może zostać przeprowadzona weryfikacja wiedzy), biegła znajomość języka polskiego.

Zadania: orzekanie w sprawie popełnienia przez nauczyciela akademickiego przewinienia dyscyplinarnego na szkodę doktoranta.

Nie można łączyć członkostwa w Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich z członkostwem w Senacie.

Termin zgłoszeń: 10 października.

9. Członków Komisji Dyscyplinarnej dla Doktorantów (8 miejsc) i Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna dla Doktorantów (8 miejsc)

Wymagania: nieskazitelność charakteru, znajomość systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli akademickich, w tym Kodeksu postępowania karnego (dla kandydatów niebędących absolwentami wyższych studiów prawniczych może zostać przeprowadzona weryfikacja wiedzy), biegła znajomość języka polskiego.

Zadania: orzekanie w sprawie popełnienia przez doktoranta przewinienia dyscyplinarnego.

Nie można łączyć członkostwa w Komisji Dyscyplinarnej dla Doktorantów z członkostwem w Senacie oraz Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Doktorantów.

Termin zgłoszeń: 10 października.

10. Przedstawiciela Samorządu Doktorantów w Radzie Collegium Medicum

Wymagania: doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych lub Nauk o Zdrowiu albo Szkoły Doktorskiej Academia Copernicana realizujący kształcenie w zakresie nauk medycznych lub nauk o zdrowiu, biegła znajomość języka polskiego.

Zadania: udział z głosem doradczym w posiedzeniach Rady Collegium Medicum, do kompetencji której należy: wyrażanie opinii w sprawach przedłożonych przez Prorektora ds. CM oraz rady dziekańskie wydziałów tworzących CM, inicjowanie umów o współpracy CM z podmiotami zagranicznymi, opiniowanie zmian organizacyjnych w strukturze CM, opiniowanie projektów utworzenia, przekształcenia lub likwidacji uniwersyteckiego ZOZ, opiniowanie projektów uchwał Senatu w innych sprawach określonych w przepisach ustawy o działalności leczniczej, opiniowanie statutu uniwersyteckiego ZOZ, opiniowanie innych spraw określonych w statucie i przedłożonych przez Rektora.

Funkcji przedstawiciela doktorantów w Radzie Collegium Medicum nie można łączyć z członkostwem w Senacie.

Posiedzenia Rady odbywają się raz w miesiącu, we wtorki o godz. 13.00.

Termin zgłoszeń: 10 października.

11. Przedstawicieli doktorantów w radach szkół doktorskich, dotyczy Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Szkoły Doktorskiej Academia Copernicana.

Wymagania: biegła znajomość języka polskiego.

Rada szkoły doktorskiej jest organem opiniodawczo-doradczym, a do jej kompetencji należą w szczególności:

1) w Szkole Doktorskiej Academia Copernicana - opiniowanie programu kształcenia,

2) w pozostałych szkołach doktorskich - także opiniowanie kandydata na dyrektora szkoły,

3) w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych - także monitorowanie jakości kształcenia.

Posiedzenia rad odbywają się co kilka miesięcy. Pomiędzy nimi są też głosowania obiegowe via e-mail.

Termin zgłoszeń: 10 października.

12. Przedstawiciel doktorantów w Komisji wyjaśniającej w sprawie mobbingu, nierównego traktowania i innych działań niepożądanych (5 miejsc)

Wymagania: kwalifikacje specjalistyczne lub doświadczenie albo znacząca wiedza w zakresie problematyki mobbingu, nierównego traktowania lub innych działań niepożądanych, biegła znajomość języka polskiego Do zadań Komisji należy przeprowadzanie postępowań wyjaśniających w sprawach mobbingu, nierównego traktowania i innych działań niepożądanych Termin zgłoszeń: 10 października

13. Przedstawiciela doktorantów w Radzie Bibliotecznej

Wymagania: biegła znajomość języka polskiego.

Rada Biblioteczna jest organem opiniodawczo-doradczym, do kompetencji której należy w szczególności opiniowanie kierunków działalności oraz rozwoju Biblioteki Uniwersyteckiej, ocena zasad zarządzani zbiorami bibliotecznymi, opiniowanie funkcjonowania systemu informatyczno-bibliotecznego Uniwersytetu, opiniowanie sprawozdań Dyrektora z działalności Biblioteki, proponowanie nowych kierunków rozwoju Biblioteki, opiniowanie kandydatów do pełnienia funkcji Dyrektora i zastępców dyrektora Biblioteki, opiniowanie kandydatów do pełnienia funkcji kierowników i koordynatorów jednostek organizacyjnych systemu biblioteczno-informatycznego Uniwersytetu, opiniowanie na wniosek Rektora lub z własnej inicjatywy innych spraw związanych z funkcjonowaniem systemu biblioteczno-informatycznego Uniwersytetu.

Posiedzenia Rady odbywają się co kilka miesięcy.

Termin zgłoszeń: 10 października.


Zgłoszenia zawierające:

- numer indeksu,

- zwięzłe uzasadnienie,

- oświadczenie o spełnianiu wymagań,

- planowaną datę ukończenia kształcenia (z uwzględnieniem ew. decyzji o przedłużeniu terminu złożenia rozprawy doktorskiej) należy przesyłać na adres doktoranci@umk.pl.

Kandydatury zostaną ocenione przez komisje rekrutacyjne, powołane odrębnie dla każdego ze stanowisk, które przedłożą stosowne rekomendacje odpowiednio Radzie Doktorantów lub przewodniczącemu.

pozostałe wiadomości