Nabór 2021
Marcin Dorochowicz
Doktorant w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Zespołu Prawnego Rzecznika Praw Doktoranta Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Lokalny Ambasador Praw Doktoranta w Województwie Kujawsko-Pomorskim. W przeszłości sekretarz naukowy Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Modern Constitutions: History and the Present”, Senator Uniwersytetu, członek Rady Wydziału, Przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego, Wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego UMK. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie nagradzany stypendiami Ministra, Marszałka Województwa, Prezydenta Miasta, Rektora UMK, a także tytułem Najlepszego Studenta UMK w Toruniu. Prelegent podczas licznych konferencji naukowych. Autor kilkunastu publikacji przede wszystkim z zakresu pozakarnej działalności prokuratury, praworządności, gwarancji konstytucyjnych w procesie karnym i prawa wyborczego.
Krzysztof Dziadosz
Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwukrotny stypendysta Stypendium Rektora UAM (I stopień). Uczestnik wielu konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Autor artykułów publikowanych m. in. w Przeglądzie Podatkowym oraz Monitorze Podatkowym. Skarbnik Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poznań kadencji 2017/2018 oraz 2018/2019 oraz Prezesa Koła Naukowego Prawa Finansowego “Pecunia” kadencji 2019/2020 działającym przy WPiA UAM. W pracy naukowej koncentruje się na prawie podatkowym, w szczególności na zasadach prawa podatkowego i relacjach państwo – podatnik. Z prawem podatkowym związany również zawodowo.
Prywatnie pasjonat gotowania oraz “papierowych” gier RPG.
Katarzyna Łucjan
Absolwentka kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wielokrotnie nagradzana Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Przez kilka lat członkini Studenckiego Koła Marketingu UMK. Jej dotychczasowe badania skupiają się wokół marketingu, komunikacji marketingowej oraz wizerunku organizacji. Autorka publikacji naukowych nawiązała współpracę z Dnipro University of Technology, co zaowocowało jej międzynarodową prelekcją oraz międzynarodową publikacją. Do jej głównych zainteresowań należą zachowania konsumentów i możliwości oddziaływania na nie poprzez określone instrumenty rynkowe. Obecnie pracuje nad badaniem związków zachodzących pomiędzy wewnętrznym employer brandingiem a wizerunkiem wewnętrznym i zewnętrznym organizacji. Prywatnie pasjonatka gry na gitarze, kaligrafii oraz rękodzieła. W domowym zaciszu tworzy papeterie okolicznościowe.
Dominika Jurgiel
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie studiów była uczestniczką projektu naukowego “Mowa pogardy i nienawiści: charakterystyka, uwarunkowania i konsekwencje” realizowanego na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół psychologii prośrodowiskowej, badającej postawy i zachowania prośrodowiskowe, a także psychologii języka i komunikacji. W swojej pracy doktorskiej chciałaby poruszyć tematy związane ze społecznym wymiarem zmian klimatycznych, w tym czynnikami motywacyjnymi stojącymi za odrzuceniem wiedzy o klimacie i skutecznymi sposobami komunikacji klimatycznej. Prywatnie pasjonatka teatru muzycznego, sztuki i literatury.
Monika Pietkiewicz
Doktorantka w ramach V edycji programu „Doktorat wdrożeniowy” ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej i Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Marką w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczka projektu „CSR – płaszczyzna transferu wiedzy i kreowania wspólnych przedsięwzięć odpowiedzialnych społecznie”, realizowanego przez UMK oraz licznych specjalistycznych szkoleń z zakresu brandingu, komunikacji biznesowej i finansowej.
Jej pasją jest teoria i praktyka komunikacji. Poznała realia pracy w mediach i agencjach mediowych, następnie współtworzyła zespoły marketingu w dwóch największych przedsiębiorstwach toruńskich, najpierw w sektorze FMCG zarządzając markami konsumenckimi, a następnie na rynku B2B, koordynując komunikację dla klientów instytucjonalnych i rynku kapitałowego. Obecnie pełni funkcję rzecznika prasowego międzynarodowej grupy kapitałowej notowanej na GPW, realizując politykę informacyjną w obszarze public i investor relations.
Od kilku lat odpowiada także za obszar ESG w organizacji – koordynowała opracowanie strategii zrównoważonego rozwoju, standaryzuje i nadzoruje proces raportowania danych niefinansowych grupy kapitałowej. To właśnie wyzwaniom w obszarze ESG tj. opracowaniu metodyki pomiaru i raportowania interesariuszom efektywności zarządzania przepływami kapitałów na rzecz zrównoważonego rozwoju poświęci swoją pracę doktorską.
Paulina Sajna-Kosobucka
Absolwentka dwóch kierunków – architektury informacji na UMK w Toruniu oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UKW w Bydgoszczy. Technik administracji. Dodatkowo posiada kwalifikację w zawodzie technika informatyka: programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych. Wielokrotna stypendystka za najlepsze wyniki w nauce. Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych, uczestniczka konferencji naukowych, członkini organizacji naukowych (w tym ECREA – European Communication Research and Education Association czy IASAS – International Association of Synaesthetes, Artists, and Scientists) i pozanaukowych (m.in. WomenTech Network – jako globalny ambasador). Wygłasza też wykłady gościnne. Została wyróżniona za działalność popularnonaukową w mediach społecznościowych przez organizację Sifted, wspieraną przez brytyjski dziennik Financial Times. Odbywała staże w redakcjach różnych mediów oraz realizowała zlecenia jako webmaster i specjalista SEO, co wiąże się z projektem badawczym. W pracy nad dysertacją doktorską skupia się na architekturze informacji w witrynach internetowych publicznych i komercyjnych nadawców radiowych i telewizyjnych w wybranych państwach. Zainteresowania naukowe: architektura informacji, dziennikarstwo danych, nowe media, zjawisko synestezji w mediach.
Seweryn Sasin
Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W czasach studenckich aktywny członek Klubu Debat Parlamentarnych. Autor publikacji naukowych oraz referatów wygłoszonych na konferencjach o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się prawo administracyjne, prawo nowych technologii oraz implementacja Sztucznej Inteligencji do Administracji Publicznej. W wolnych chwilach fan książek Jakuba Żulczyka, wierny słuchacz podcastów neurobiologa Hubermana oraz zaciekły obserwator ligi NBA.
Jakub Słupczewski
Absolwent studiów psychologicznych na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Najlepszy student (2020) oraz najlepszy absolwent (2021) WFiNS. Współautor publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Organizator konferencji naukowych i akcji popularyzujących wiedzę psychologiczną. Członek Math Cognition Lab oraz zespołu PeCoLa (Perception, Cognition. Language). Za osiągnięcia nagradzany Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów oraz Stypendium Prezydenta Miasta Torunia. Główny obszar zainteresowania to starzenie się poznawcze – w tym diagnostyka i treningi funkcji poznawczych. Prywatnie pasjonat wycieczek górskich i muzyki filmowej.
Tomasz Starczewski
Absolwent gospodarki przestrzennej i geozarządzania na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Najlepszy absolwent wydziału w roku akademickim 2020/2021. Laureat stypendiów JM Rektora UMK dla najlepszych studentów oraz Prezydenta Miasta Torunia. Laureat I miejsca w konkursie prac inżynierskich organizowanym przez Instytut Metropolitalny, specjalista I stopnia MA TRIZ. Uczestnik wielu konferencji międzynarodowych oraz krajowych.
Swoje zainteresowania opiera głównie na procesach związanych z przemianami przestrzennymi miast poprzemysłowych, ze szczególnym uwzględnieniem procesu rewitalizacji oraz koncepcji urban resilience. W swoich badaniach skupia się na implementacji metod jakościowych i ilościowych na grunt geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Prywatnie menadżer w branży retail.
Mateusz Strzałkowski
Absolwent administracji na Wydziale Prawa i Administracji UMK oraz psychologii na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK. Stypendysta w projekcie „Spostrzeganie miejsc jako bytów esencjalnych: implikacje dla poczucia identyfikacji z miejscem, pamięci miejsca oraz reakcji na różnorodność i zmianę miejsca” w ramach OPUS 13 oraz w konkursie Preludium BIS 2 finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Zainteresowany psychologią środowiskową, w szczególności zmianami w przestrzeni miast i ich akceptacją, związkami człowieka z miejscem, architekturą modernistyczną oraz rewitalizacją. Członek zespołu toruńskiej Pracowni Zrównoważonego Rozwoju specjalizującej się w prowadzeniu złożonych procesów partycypacyjnych, których rezultatem są akceptowalne społecznie polityki publiczne w różnych obszarach funkcjonowania samorządu oraz przyjazne przestrzenie publiczne. Koordynator projektów partycypacyjnych oraz badacz w ramach diagnoz społecznych i procesów włączających mieszkańców w projektowanie przestrzeni miejskich oraz lokalnych instytucji kulturalnych i społecznych.
Emilia Wesołowska
Absolwentka prawa oraz językoznawstwa i nauki o informacji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz magister francuskiego i europejskiego prawa biznesowego na Uniwersytecie w Poitiers (Francja). Dwukrotna stypendystka programu Erasmus+. Do jej zainteresowań naukowych należą zagadnienia związane z prawem medycznym oraz relacją praw człowieka i sztucznej inteligencji. W Szkole Doktorskiej realizuje stypendium NAWA STER.