Nabór 2022

Paweł Boike
Absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magisterium uzyskał w czerwcu 2022 r. w oparciu o pracę z zakresu anglosaskiej filozofii interpretacji prawniczej napisaną pod promotorstwem dr hab. Marcina Kilanowskiego, prof. UMK (I miejsce w Konkursie na Najlepsze Prace Magisterskie na WPiA UMK). Oprócz teorii wykładni prawa zajmuje go m.in. interdyscyplinarne badanie prawa w nurtach: prawo i religia oraz prawo i literatura. Autor artykułów naukowych oraz recenzji, prelegent na konferencjach, laureat stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe oraz (czterokrotnie) rektora dla najlepszych studentów. W czasie wolnym lubi dowiedzieć się czegoś ciekawego z zakresu historii, filozofii, teologii, sztuki czy nauk społecznych, obejrzeć dobry film oraz spędzić czas aktywnie w otoczeniu przyrody.

‪Profil w Google Scholar‬


Marta Czarkowska
Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2022 roku ukończyła Podyplomowe Studia Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Została stypendystką rektora UMK za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe oraz prezesem Koła Naukowego Forum e-Biznesu na WNEiZ UMK. Bierze udział w organizowaniu cyklu ogólnopolskich konferencji „Dni e-Biznesu” (później „Copernican Digital Forum”), „Dzień Technologii Mobilnych” na UMK oraz „Digital Moeny & Blockchain Forum” w Warszawie. Podczas procesu przygotowań konferencji jest przewodniczącą komitetu organizacyjnego i prowadzi cykliczne spotkania organizowane dla Koła. Jest też autorką kilku publikacji naukowych z zakresu finansów.

Profil w Google Scholar 


Bartłomiej Kiljanek
Absolwent jednolitych studiów magisterskich z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, student lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Opiekun Pracowni Testów Psychologicznych i Metod Diagnostycznych Instytutu Psychologii UMK. Członek Centrum Badań nad Ewolucją  Języka (CLES UMK) i Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości w ramach grupy badawczej IMSErt: EVO. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z funkcjonowaniem poznawczym osób starszych, psycho- i neurolingwistyką, w szczególności zaś kwestie odnoszące się do plastyczności  mózgu w kontekście późnej akwizycji języka obcego. Czas wolny lubi trwonić przy książkach, grach planszowych,  muzyce kameralnej i zielonej herbacie.

Profil w Google Scholar


Alex Lubiński
Absolwent kognitywistyki oraz psychologii na Uniwersytecie w Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania badawcze obejmują estetykę środowiskową i eksperymentalną, wykorzystanie nowoczesnych technologii w badaniach środowiskowych i szeroko rozumianą neuroekonomię. Na podstawie swoich badań prezentował wyniki na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Neuronus, Aspects of Neuroscience, Psychonova czy w ramach ogólnego zebrania Europejskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej EASP. Współautor dwóch rozdziałów w monografiach naukowych na temat stosowania nowych technologii w psychologii środowiskowej oraz komputerowej manipulacji i przetwarzania dźwięku. Obecnie realizuje projekt badawczy pt. „Fraktale i neuroestetyka preferencji biofilnych” pod okiem prof. dr hab. Marii Lewickiej. Wieloletni członek Toruńskiego Koła Kognitywistycznego z którym kilkakrotnie organizował konferencję Neuromania oraz popularnonaukowe Dni Mózgu. Współzałożyciel i pierwszy prezes Koła Naukowego Neuroobrazowania UMK oraz współzałożyciel (i pomysłodawca nazwy) Koła Naukowego Psychologii „Animus”. Poza działalnością naukową, zaangażowany jest także w pracę organizacyjną – wcześniej w ramach rady wydziału i samorządu studenckiego, a obecnie w ramach rady Samorządu Doktorantów. Prywatnie zajmuje się fotografią i wideografią, projektowaniem wnętrz oraz muzyką.

Profil w Google Scholar


Mariusz Nowak
absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Otrzymał nagrodę III stopnia w Konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu za pracę napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. A. Laskowskiej-Hulisz nt. „Dowody elektroniczne w postępowaniu cywilnym”. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, prawa postępowania cywilnego i prawa handlowego, prelegent na konferencjach. Posiada certyfikat prawniczego języka angielskiego – TOLES Higher, ukończył również prowadzoną w języku angielskim Szkołę Prawa Porównawczego (Comparative Law School) Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje przede wszystkim wokół prawa cywilnego.

‪Profil w ‪Google Scholar‬


Szymon Ostrowski
Licencjat historii na Southern Oregon University w Ashland i magister stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jego zainteresowania polityczne obejmują dyplomację miast, pojęcia place i city brandingu, soft power, polityki historycznej oraz politykę wewnętrzną i zagraniczną Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Autor recenzji oraz artykułów, uczestnik konferencji naukowych. W wolnych chwilach wielbiciel historii i kultury popularnej.

‪Profil w Google Scholar‬


Maciej Pietrusiński
Absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK. Tytuł magistra zdobył broniąc pracę pt. „Walka o hegemonię militarną na Zachodnim Pacyfiku w latach 2016-2020”.
Zdobywca tytułu najlepszego absolwenta WNoPiB UMK, trzykrotnie nagradzany stypendium rektora dla najlepszych studentów. Od marca 2023 r. sekretarz w czasopiśmie Nowa Polityka Wschodnia oraz członek Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Instytucie Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół sztuki wojennej, nowoczesnej techniki wojskowej i wykorzystania przestrzeni kosmicznej do oddziaływania na współczesne pole walki.
Prywatnie miłośnik lotnictwa, okrętów wojennych i uważny obserwator nieba (zwłaszcza po zmroku – wtedy widać więcej).

‪Profil w ‪Google Scholar‬


Jakub Polaszek
Absolwent Finansów i Bankowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (1995-2000).
W 2004 roku ukończył studia podyplomowe: EU Marketing and Project Management na EAF Weissach/Stuttgart. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe: Prowadzenie projektów telekomunikacyjnych i teleinformatycznych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Od 2000 roku pracuje w branży ICT. Certyfikowany praktyk zarządzania projektami, programami i portfelami projektów. Od 2013 roku związany z Project Management Institute (PMI®), gdzie pełnił role Wiceprezesa ds. Finansów (CFO), Członka Komisji Rewizyjnej oraz Dyrektora ds. Finansów w Oddziale Kujawsko-Pomorskim. Mentor i trener dla Project, Program i Portfolio Managerów. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w zarządzaniu projektami. Doktorant VI edycji programu „Doktorat wdrożeniowy II – sztuczna inteligencja i technologie kwantowe” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 


Donata Wysocka
Absolwentka gospodarki przestrzennej i geozarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorką artykułów naukowych, a rezultaty jej prac prezentowane były na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. W trakcie studiów aktywnie włączała się w szereg działań naukowych. Była członkiem: Priorytetowego Zespołu Badawczego ID-UB „Urban Soil Environment” (USE), Międzynarodowej Unii Geograficznej (IGU), Studenckiego Koła Naukowego „Kreatorzy Przestrzeni”, a także Komitetu Organizacyjnego III Międzynarodowego Seminarium SUITMA. Współpracowała z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu, jak również z Wydziałem Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Jej działalność nagrodzona została stypendiami naukowymi – Rektora UMK dla najlepszych studentów, jak również Prezydenta Miasta Torunia w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego.
Obecnie jest doktorantką w projekcie NCN (konkurs MAESTRO-12):„Polycentric urban regions”: identification, measurement and development.

‪Profil w Google Scholar‬