Nabór 2023

Alicja Broncel
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, wielokrotnie nagradzana również Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. W trakcie studiów była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Etologii i Psychologii Zwierząt “Columba” oraz uczestniczyła w projekcie badawczym “Canis Mentis”. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień relacji ludzi z innymi zwierzętami, psychologii porównawczej, a także szeroko pojętej psychologii społecznej i środowiskowej. Od lat współpracuje z innym doktorantem ARS, Szymonem Bojarskim. W ramach pracy doktorskiej zgłębia zagadnienie szowinizmu gatunkowego. Prywatnie miłośniczka horrorów, gier komputerowych i kooperacyjnych gier planszowych.


Łukasz Grabowski
Psycholog (spec. neuropsychologia), anatom, ukończył specjalistyczną szkołę psychoterapii psychoz akredytowaną przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Studia psychologiczne ukończył w 2023 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w Instytucie Psychologii na podstawie pracy „Zmiany w wartościach mocy absolutnej oscylacji Delta i Alfa w płacie czołowym u pacjentów z chorobami psychosomatycznymi”. Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Anatomicznego, Sekcji Biologii Człowieka Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika oraz Koła Oświatowego Anatomii Radiologicznej i Historii Nauk Morfologicznych. Autor kilkunastu recenzowanych publikacji naukowych z zakresu anatomii klinicznej, topograficznej, psychopatologii, neurofarmakologii oraz psychosomatyki klinicznej. Prelegent na ponad 30 konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zainteresowania naukowe obejmują: poszukiwanie biomarkerów chorób psychicznych, psychosomatykę kliniczną (medycyna psychosomatyczna, psychosomatologia), psychopatologię (szczególnie psychozy schizofreniczne, schizoafektywne), psychoterapię psychoz (nurt psychodynamiczny), anatomię kliniczną i topograficzną (głównie układ nerwowy, sercowo-naczyniowy oraz narządy wewnętrzne) oraz neurofarmakologię (leki przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, sedatywne).

Profil w Google Scholar


Petro Kornieiev
Absolwent doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magisterium uzyskał we wrześniu 2023 r. w oparciu o pracę pt. «Transcendentia Fiscali: Analiza porównawcza administracji skarbowej w Polsce i Ukrainie w odniesieniu do wybranych aspektów prawa podatkowego», którą napisał pod promotorstwem dr hab. Tomasza Brzezickiego, prof. UMK. (III miejsce w Konkursie im. prof. Jana Białocerkiewicza na najlepsze prace magisterskie napisane w roku akademickim 2022/2023 WPiA UMK).
Jest autorem wielu artykułów naukowych, prelegent na licznych konferencjach o zasięgu krajowym i zagranicznym. Zdobył stypendium naukowe Prezydenta Miasta Torunia oraz trzykrotnie otrzymał stypendium rektora za wybitne osiągnięcia w nauce.
Jego główne zainteresowania badawcze skupiają się na porównawczym prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Ukrainy, w tym analizie danin publicznych, sankcjach finansowych, ochronie praw jednostki oraz wykładni prawa podatkowego.
Poza pracą naukową pasjonuje się filozofią, sztuką i naukami społecznymi. W czasie wolnym aktywnie uprawia rugby.”

 


Adam Lewartowski
Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W swojej pracy naukowej zgłębia zagadnienia rytmu w kontekście funkcji poznawczych i aktywności mózgu człowieka. Interesuje się także neurofizjologią oddechu oraz praktycznymi i teoretycznymi aspektami stanu „flow”. Członek Human Experience Research Cluster w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii w UMK. Prezes Stowarzyszenia Inny Rytm, którego misją jest reedukacja oddechowa społeczeństwa.
Jest aktywnym muzykiem i kompozytorem. Projektuje również muzykę do gier komputerowych.

 


Alex Lubiński
Absolwent kognitywistyki oraz psychologii na Uniwersytecie w Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania badawcze obejmują estetykę środowiskową i eksperymentalną, wykorzystanie nowoczesnych technologii w badaniach środowiskowych i szeroko rozumianą neuroekonomię. Na podstawie swoich badań prezentował wyniki na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Neuronus, Aspects of Neuroscience, Psychonova czy w ramach ogólnego zebrania Europejskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej EASP. Współautor dwóch rozdziałów w monografiach naukowych na temat stosowania nowych technologii w psychologii środowiskowej oraz komputerowej manipulacji i przetwarzania dźwięku. Obecnie realizuje projekt badawczy pt. „Fraktale i neuroestetyka preferencji biofilnych” pod okiem prof. dr hab. Marii Lewickiej. Wieloletni członek Toruńskiego Koła Kognitywistycznego z którym kilkakrotnie organizował konferencję Neuromania oraz popularnonaukowe Dni Mózgu. Współzałożyciel i pierwszy prezes Koła Naukowego Neuroobrazowania UMK oraz współzałożyciel (i pomysłodawca nazwy) Koła Naukowego Psychologii „Animus”. Poza działalnością naukową, zaangażowany jest także w pracę organizacyjną – wcześniej w ramach rady wydziału i samorządu studenckiego, a obecnie w ramach rady Samorządu Doktorantów. Prywatnie zajmuje się fotografią i wideografią, projektowaniem wnętrz oraz muzyką.

Profil w Google Scholar

 


Michał Ochociński
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, praca magisterska pt. “Umowa kredytu konsumenckiego w prawie polskim i europejskim.
Ewolucja i perspektywy ochrony prawnej kredytobiorcy” napisana pod opieką naukową Prof. dr hab. Mirosława Bączyka. Przez cały okres studiów wykazywał spore zaangażowanie w społeczność akademicką, zarówno na płaszczyźnie naukowej jak i organizatorskiej: dwukrotny Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WPiA w latach 2020/22 i 2022/24, członek Parlamentu Samorządu Studenckiego UMK (daw. Rady Studentów), członek Rady Dziekańskiej WPiA, członek Wydziałowej Komisji Opiniującej ds. Dysponowania Środkami z Funduszu Repet, członek i wiceprzewodniczący Komisji ds. Prawnych Samorządu Studenckiego UMK, dwukrotny Przewodniczący Komisji Ligi Studenckiej Ligi Piątek Piłkarskich, wieloletni (2018-2022) Wiceprezes Studenckiego Koła Naukowego Prawa Wyborczego “Elektor”, redaktor tematyczny ds. prawa cywilnego w czasopiśmie “Studenckie Zeszyty Naukowe WPiA UMK”, Senator UMK, aktywny debatant promujący naukę przemówień publicznych. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie nagradzany grantami i stypendiami, w tym tytułem laureata VI edycji konkursu Grants4NCUStudents w ramach programu “Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB), nagrodą rektora za osiągnięcia organizacyjne (2022, 2023), stypendium rektora dla studentów (2021, 2022), tytułem laureata Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa (I miejsce, 2018 r.). W swoich zainteresowaniach naukowych skupia się głównie na tematyce dot. konsumenta, nowych technologii, prawa bankowego i finansowego, a także prawa zobowiązań. Prywatnie kolekcjoner rzadkiego obuwia oraz miłośnik perfum.

Profil w Google Scholar


Marcin Pycka
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oxford Brookes University. Stypendysta programu „Doktorat wdrożeniowy”. Certyfikowany Audytor Wewnętrzny (IIA), Aktywny członek Brytyjskiego Stowarzyszenia Biegłych Księgowych (ACCA), Certyfikowany Analityk Danych (CertDA). Od 17 lat zaangażowany w różne projekty związane z Audytem Ciągłym i  wykorzystaniem nowoczesnych technik analitycznych w audycie. Kierownik Projektu odpowiedzialny za projekty z zakresu wdrażania nowych technik analitycznych w funkcji audytu wewnętrznego, a także w lokalnym polskim banku oraz w Grupie UniCredit. Kierował zespołem, który pierwszy wdrożył metodę uczenia maszynowego do procesu analityki danych w audycie wewnętrznym.
Menedżer Zespołu Audytu, obecnie kierujący dwoma zespołami audytowymi  – Audyt Technologii i Infrastruktury IT, oraz Audyt Modeli w grupie ING.”


Kacper Zyskowski
Psycholog społeczny. Od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu: ukończył psychologię (2023), komunikację i psychologię w biznesie (2019) oraz prawo (2010). Laureat Nagrody im. prof. Andrzeja Lewickiego za najlepszą pracę magisterską obronioną w Instytucie Psychologii UMK za pracę pt. „Wpływ indukcji władzy na poziom abstrakcyjności w przetwarzaniu złożonych bodźców o charakterze społecznym” (2023). Stypendysta w grancie NCN OPUS w projekcie pt. „Spostrzeganie miejsc jako bytów esencjalnych: Implikacje dla poczucia identyfikacji z miejscem, pamięci miejsca oraz reakcji na różnorodność i zmianę miejsca” (2022–2023). Były prezes Koła Naukowego Publicznego Prawa Gospodarczego (2014–2015) oraz wiceprezes Koła Naukowego Komunikacji i Psychologii w Biznesie (2015–2018). Jego zainteresowania naukowe obejmują w szczególności psychologiczne aspekty posiadania władzy, psychologię podejmowania decyzji oraz poznanie społeczne. Prywatnie kibic snookera oraz miłośnik dobrej kawy.


Wiktor Żochowski
Doktorant w Katedrze Prawa Handlowego, Morskiego i Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mimo zainteresowania prawem w ujęciu interdyscyplinarnym, jego prace badawcze koncentrują się głównie wokół prawa spółek handlowych, prawa cywilnego, prawa nowych technologii oraz prawa własności intelektualnej. Autor licznych publikacji z zakresu wymienionych zainteresowań. Prelegent wielu konferencji międzynarodowych oraz ogólnopolskich, w których prezentował własne referaty. Wielokrotnie nagradzany stypendium Rektora UMK za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe. Był również w trójce najlepszych studentów wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Torunia. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w uznanych kancelariach prawnych. Obecnie jest członkiem Komisji Wyborczej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.Podczas studiów aktywnie był trakcie zaangażowany w studencką działalność samorządową. W latach 2020-2023 był Członkiem Zarządu SKN Prawa Konstytucyjnego UMK. Między 2021 a 2023 r. działał na rzecz Uniwersytetu w ramach Komisji ds. Prawnych Samorządu Studenckiego UMK. Przez rok pełnił również funkcję członka Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.