Nowe zarządzenie Rektora - obowiązki doktorantów

JM Rektor UMK wydał zarządzenie nr 34 nakładające szereg obowiązków na pracowników, doktorantów i studentów. W szczególności:

1. Wszyscy pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu są zobowiązani do niezwłocznego powiadomienia kierownika właściwej jednostki organizacyjnej i bezpośredniego przełożonego o:
1) przyjeździe z zagranicy;
2) pogorszeniu stanu zdrowia charakterystycznego dla objawów zarażenia wirusem SARS-CoV-2;
3) podejrzeniu zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w wyniku kontaktu z osobą zarażoną tym wirusem.
2. Kierownik jednostki organizacyjnej zobowiązany jest przekazać powyższe informacje właściwemu Inspektorowi Sanitarnemu oraz rektorowi.
3. Osoby o których mowa w ust. 1 zobowiązane są do pozostania w domu przez okres dwóch tygodni bez konieczności uzyskiwania zwolnienia lekarskiego.

Informujemy również, że na mocy zarządzenia Dziekana WFAiIS z 13 marca 2020 r. o zamknięciu obiektów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej dla studentów i doktorantów sekretatiat szkoły doktorskiej będzie funkcjonował w trybie pracy zdalnej. Prosimy zatem o kontakt z sekretariatem drogą e-mailową.