Zasady rekrutacji w trybie grantowym

obrazek:

W trybie grantowym mogą być przyjmowani, za zgodą Rektora, kandydaci, których stypendia przez okres co najmniej 2 lat finansowane będą w ramach grantów otrzymanych ze źródeł zewnętrznych, m.in. Komisji Europejskiej, Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

W tych przypadkach, wyrażając zgodę, Rektor zagwarantuje finansowanie stypendium opisanego w Ustawie o szkolnictwie wyższym i nauce przez okres wymagany do realizacji pracy doktorskiej w Szkole, nie dłuższy niż 4 lata łącznie. Warunkiem przyjęcia kandydata będzie również określenie źródła finansowania kosztów postępowania o nadanie stopnia doktora.

Przewodniczący właściwej Rady Dyscypliny występuje, na wniosek kierownika grantu i po uzyskaniu zgody Rektora, do dyrektora Szkoły o ogłoszenie rekrutacji do tego grantu.

Kierownik grantu załącza do wniosku opis projektu doktorskiego, który będzie realizowany w ramach grantu.

Kierownik grantu, o ile to jest wymagane przez instytucję finansującą projekt, ogłasza i przeprowadza rekrutację na stanowisko doktoranta do projektu grantowego, zgodnie z wymogami tej instytucji.

Do dalszych etapów postępowania rekrutacyjnego mogą być dopuszczeni tylko ci kandydaci, którzy uzyskali pozytywną opinię w wyżej opisanej rekrutacji.

W terminie trzech tygodni od otrzymania wniosku dyrektor Szkoły ogłasza rekrutację w trybie grantowym do projektu (lub projektów) poprzez umieszczenie na stronie internetowej Szkoły następujących informacji:

  1. opisu projektu;
  2. terminu składania dokumentów;
  3. miejsca i terminu rozmowy kwalifikacyjnej;
  4. terminu ogłoszenia wyników rekrutacji.

Rejestracja kandydatów nastąpi za pomocą systemu IRK2 „w trybie grantowym”.

pozostałe wiadomości