Granty "Perły nauki" w Szkole Doktorskiej Nauk Ścislych i Przyrodniczych

Troje doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych: mgr Alicja Tymczewska (nauki chemiczne), mgr Maciej Gancewski (nauki fizyczne) i mgr Kamil Stankiewicz (nauki fizyczne) zostało laureatami konkursu Ministerstwa Nauki i Edukacji "Perły Nauki".

W pierwszej edycji konkursu "Perły Nauki" wpłynęło 335 wniosków, spośród których wyłoniono 98 laureatów Najwięcej z: Uniwersytetu Warszawskiego (17), Uniwersytetu Jagiellońskiego (8), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (6) oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (5) i Politechniki Wrocławskiej (5). W sumie beneficjentami konkursu zostali reprezentanci 36 instytucji.

Nagrodzone projekty doktorantów Szkoły doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych:

mgr Maciej Gancewski " Modelowanie zaburzeń kształtu przejść subtelnych w cząsteczce tlenu pod wpływem zderzeń z azotem"

mgr Alicja Tymczewska "Aktywne opakowania do żywności - innowacyjne sposoby zagospodarowania odpadów"

mgr Kamil Stankiewicz "Rozwój technik ultradokładnej spektroskopii molekularnej dla celów badań fizyki fundamentalnej"

Każdy z doktorantów otrzymał ponad 200 tys. złotych na swoje badania.

Serdeczne gratulacje!