Doktoranci AST – rocznik 2024

Agnieszka Gołembiewska

Od 1 października 2024 roku jest doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych „Academia Scientarium Thoruniensis”, gdzie realizuje projekt „Periodic solutions of symmetric Hamiltonian systems” pod opieką prof. dr. hab. Sławomira Rybickiego i dr Anny Gołębiewskiej (Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Tytuł magistra matematyki zdobyła w czerwcu 2024 roku, broniąc pracę „Kontinua niestacjonarnych rozwiązań okresowych układu hamiltonowskiego inspirowanego kosmologią” pod opieką prof. dr. hab. Sławomira Rybickiego na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Natomiast w 2022 roku zdobyła tytuł licencjata z matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz tytuł licencjata z ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Prywatnie uwielbia polskie morze i długie spacery. Próbuje odkrywać i poznawać świat, podróżując.

 

 

 

Adam Konysz

W 2024r. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku matematyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, broniąc pracę magisterską pt. „Stany półklasyczne dla równania z operatorem curl-curl”.

Obecnie realizuję projekt doktorski „Variational, topological and geometrical methods in applications to partial differential equations”. Jak nazwa projektu wskazuje moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół zastosowań metod rachunku wariacyjnego do równań różniczkowych cząstkowych.

W wolnym czasie uprawiam biegi długodystansowe. Lubię także wyjazdy w góry, zwłaszcza na narty, oraz wieczory spędzone przy dobrej książce.

 

 

 

 

 

Łukasz Kotlewski

Ukończył studia II stopnia na kierunku matematyka w specjalności teoretycznej z wynikiem bardzo dobrym. Pracę magisterską pt. „Miary konforemne dla przekładań odcinków” napisał pod opieką dr. Przemysława Berka i obronił na ocenę bardzo dobrą. W trakcie studiów był wykonawcą w projekcie NCN OPUS-23 pt. „Potoki translacyjne na powierzchniach i ich zastosowania do problemów w układach dynamicznych” kierowanym przez prof. dr. hab. Krzysztofa Frączka. Był laureatem Stypendium JM Rektora dla najlepszych studentów oraz na rok akademicki 2022/2023
otrzymał Stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.
Podczas studiów z sukcesami brał udział w międzynarodowych zawodach matematycznych, zdobywając liczne medale i wyróżnienia. W ostatnim roku akademickim m.in. zdobył w części indywidualnej złoty medal na ISTCiM w Katowicach. Dodatkowo, brał udział w konferencjach naukowych oraz był aktywnym członkiem Koła Naukowego Matematyków WMiI UMK.
Jego zainteresowania naukowe oscylują wokół układów dynamicznych i teorii ergodycznej. Obecnie kontynuuje badania kształcąc się w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych „Academia Scientarium Thoruniensis”, gdzie realizuje projekt pt.„Perturbacje potoków lokalnie hamiltonowskich oraz uogólnione przekładania odcinków” pod opieką prof. dr. hab. Krzysztofa Frączka.

 

 

 

 

Miłosz Wasicki

Jestem absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyłem studia na kierunku biotechnologia. W ramach pracy licencjackiej zajmowałem się między innymi analizą potencjału mikropropagacji gatunków z rodziny Asteraceae, a następnie podczas pracy magisterskiej analizą i dystrybucją sekwencji mikrosatelitarnych w genomie jednego z halofitów Tripolium pannonicum. Wyniki moich badań prezentowałem w trakcie wielu konferencji krajowych i międzynarodowych.
Biorę czynny udział w prowadzeniu warsztatów i wykładów, w tym w ramach Nocy Biologów czy Fascynującego Dnia Roślin. Łącząc naukową pasję z turystyką stałem się także autorem pracy w dziedzinie fitoterapii, gdzie zająłem się szczegółowym opisem roślinnych substancji biologicznie aktywnych obecnych w lekach i suplementach z potencjałem dietetycznym czy leczniczym.
Aktualnie jako członek CD IDUB ToPerMed „W kierunku medycyny spersonalizowanej” (grupa BioSep) realizuję interdyscyplinarny projekt doktorski w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych „Academia Scientarium Thoruniensis” pt. „Nowe podejście w analizie związków niskocząsteczkowych w paszach objętościowych przy wykorzystaniu technik elektrochemicznych, rozdzielczych i spektralnych” pod kierunkiem Promotor – dr hab. Małgorzaty Szultka-Młyńskiej, prof. UMK oraz Promotor Pomocniczej – dr Agnieszki Ludwiczak. W ramach projektu współpracuje z Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii oraz Katedrą Chemii Środowiska i Bioanalityki UMK w Toruniu.
Posiadam doświadczenie zawodowe między innymi w sektorze agrotechnicznym. Obsługując klientów prywatnych i komercyjnych zajmowałem się sprzedażą i doradztwem w kwestii wyboru biopreparatów mikrobiologicznych z przeznaczeniem zastosowania w stymulacji wydajnej produkcji roślinnej gatunków uprawnych, efektywnego użycia inokulantów w produkcji wysokokalorycznych pasz, sterylizacji pomieszczeń inwentarskich, a także efektywnego zwalczania mykotoksyczości u zwierząt gospodarczych.

 

 

Agata Wikarska

Pracę magisterską pt. „Puryny i inne neuroprzekaźniki jako czynniki troficzne regulujące proces neurogenezy” realizowałam w Katedrze Biochemii na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych pod opieką dr Joanny Czarneckiej. W tejże katedrze obroniłam na ocenę bardzo dobrą także pracę licencjacką pt. „Biochemia zaburzeń nastroju”, nagrodzoną dodatkowo I miejscem w wydziałowym konkursie prac dyplomowych.
Byłam studentką aktywną naukowo, realizowałam trzy projekty naukowe w ramach Grants4NCUStudents, pełniąc rolę zarówno kierownika, jak i uczestnika. Swoje wyniki prezentowałam na konferencjach, m.in. podczas ogólnopolskiej konferencji „Nano(&)BioMateriały – od teorii do aplikacji”. Jestem także autorką publikacji naukowej pt. „Mesenchymal Stem Cells and Purinergic Signaling in Autism Spectrum Disorder: Bridging the Gap between Cell-Based Strategies and Neuro-Immune Modulation”. W toku studiów zostałam trzykrotnie nagrodzona Stypendium Rektora dla najlepszych studentów, a także zostałam uhonorowana tytułem „Student na 5+ – Wzór studenta” podczas V Gali Copernicana.
Ponadto, przez dwa lata pełniłam funkcję wiceprzewodniczącej Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów „Biotechnologia thoruniensis”. Udzielałam się w licznych wydarzeniach wydziałowych, jak i uniwersyteckich, m.in. podczas Nocy Biologów, Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz wydziałowych i uniwersyteckich Dni Otwartych. Brałam udział w projekcie
popularnonaukowym „Koło jeździ wkoło”, promującym wiedzę biotechnologiczną wśród społeczności województwa kujawsko-pomorskiego. Miałam także okazję prowadzić zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, pełnić rolę starosty roku oraz Elektora w Kolegium Elektorskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Obecnie realizuję pracę doktorską pt. „Role of purinergic signaling in the processes of regeneration, repair and remodeling with endothelial cells” w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych „Academia Scientarium Thoruniensis”, pod kierunkiem prof. Katarzyny Roszek.