Nabór 2021/2022

mgr Patrycja Bagińska


mgr Klaudia Bonowicz


mgr Paweł Dąbrowski


mgr Aleksandra Gorczyca-Liczbik


mgr Małgorzata Grochocka


mgr Mina Hassani


lek. Jakub Husejko

Zainteresowania doktoranta, zarówno naukowe jak i związane z wykonywaniem zawodu lekarza, skupiają się wokół chorób wieku podeszłego, jak również starzenia się społeczeństwa polskiego i związanych z nim  następstw. Celem badań prowadzonych przeze mnie podczas studiów doktoranckich jest ocena aktywności hormonalnej tkanki tłuszczowej w przebiegu odpowiedzi immunologicznej u pacjentów w wieku podeszłym charakteryzujących się podwyższonym stężeniem kwasu moczowego. Badania dostarczą nowej wiedzy na temat funkcji tkanki tłuszczowej w organizmie, określą wpływ podwyższonego stężenia kwasu moczowego na seniorów oraz podkreślą znaczenie wykorzystywania szeregu skal geriatrycznych w badaniach z udziałem osób w zaawansowanym wieku.


mgr Damian Kasiński


lek. Joanna Stankiewicz


mgr Łukasz Ledziński


lek. Magdalena Nowikiewicz


  lek. Oskar Puk

Absolwent kierunku lekarskiego w roku 2020 na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK.

Ukończył stacjonarne jednolite studia magisterskie z wynikiem bardzo dobrym, otrzymując w ich toku czterokrotnie Stypendium Rektora UMK dla Najlepszych Studentów.

Autor licznych publikacji oraz pomysłodawca i wykonawca oryginalnych projektów badawczych, m.in. projektu pn. „Czy istnieje korelacja między sprawnością umysłową osób starszych, a zmianami patologicznymi i spektrum przepływu krwi w naczyniach domózgowych i łuku aorty? – Badanie z uwzględnieniem towarzyszących chorób i zażywanych leków.”

Uczestnik licznych konferencji naukowych o randze krajowej oraz międzynarodowej. Prelegent m.in. na XXX Kongresie European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology w Poznaniu, gdzie wygłosił wykład na temat ultrasonografii płuc oraz European Students Conference w Berlinie, gdzie prezentował wyniki własnych badań dotyczących udaru mózgu.

W trakcie studiów odbył praktyki zagraniczne na University of Rijeka w Chorwacji oraz na oddziale neurochirurgii w Hospital Garcia de Orta w Lizbonie.

W kadencji 2018-2020 pełnił funkcję Prezesa Studenckiego Towarzystwa Naukowego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, a w 2020 roku funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej STN CM UMK. W latach 2016-2020 był członkiem zarządu kół naukowych Neurologii oraz Ultrasonografii. W 2019 roku wchodził w skład Wydziałowej Komisji Programowej Wydziału Lekarskiego CM UMK.

Pomysłodawca i organizator akcji badań profilaktycznych dla mieszkańców Bydgoszczy pn. „Rzeka Zdrowia” oraz „Turnieju Wiedzy Medycznej” (TuWiM) skierowanego do studentów medycyny CM UMK. Współorganizator licznych konferencji naukowych.

Zdobywca I miejsca w kategorii drużynowej w konkursie anatomicznym „Scapula Aurea”, dwukrotnie stawał na podium Bydgoskich Igrzysk Symulacji oraz uzyskał VI miejsce w konkursie na najlepszego ultrasonografistę w Europie przed 30 rokiem życia w ramach konferencji Euroson 2018.

W kręgu jego zainteresowań znajduje się neurochirurgia, neuromodulacja, neurologia, farmakologia i ultrasonografia. W swoich publikacjach opisuje m.in. wpływ wybranych leków na ośrodkowy układ nerwowy i możliwości neuroprotekcji farmakologicznej oraz leczenie bólu neuropatycznego za pomocą stymulacji rdzenia kręgowego. Przyszłość naukową wiąże z neurochirurgią, w szczególności neurochirurgią czynnościową, neuroprotekcją i neuroplastycznością ośrodkowego układu nerwowego.


mgr Marta Tuszyńska